Земельний спір з сусідом. Як не стати ворогом?
У повсякденному житті дуже часто виникають суперечності між власниками чи користувачами сусідніх земельних ділянок. Хочемо звернути вашу увагу на основних правилах, виконання яких допоможе зберегти добросусідські відносини.
Правило 1.
Для догляду за будівлями і здійснення їх поточного ремонту відстань до межі сусідньої ділянки від найбільш виступної конструкції стіни треба приймати не менше 1,0 м. При цьому повинно бути забезпечене влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, що запобігатимуть стіканню атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок. З додатковою інформацією можна ознайомитися у ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень».
Правило 2.
Відстань від будинків та споруд до дерев та кущів
Повна інформація розміщена у ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України».
Правило 3.
Дворову вбиральню розміщувати на відстані не менше 15 м від житлових будинків і 20 м від джерела водопостачання (колодязя), обов'язково враховуючи напрямок ухилу ділянки.
Правило 4.
Відповідь на питання: «Що робити, коли дерево росте на межі земельної ділянки?» висвітлено на Земельному порталі.
Вирішувати земельний спір між вами та сусідом краще самотужки для досягнення мирової згоди.
Важливо!
Кожен має гарантоване Конституцією України право на звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина.
Детальну інформацію про те, як можна вирішити межовий спір, можна переглянути за посиланням.
Вирішення земельних спорів у судовому порядку дуже клопітка та відповідальна справа, яка потребує відповідної кваліфікації. Земельна спілка України пропонує послуги по вирішенню земельних спорів.
За даними Земельного порталу України.