У яких випадках право власності на земельну ділянку може бути припинено?

12.03.2014 09:17

Відповідно до статті 325 Цивільного кодексу України фізичні та юридичні особи виступають суб'єктами права приватної власності.


Право власності припиняється у разі:
1) відчуження власником свого майна;
2) відмови власника від права власності;
3) припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі;
4) знищення майна;
5) викупу пам'яток культурної спадщини;
6) примусового відчуження земельних ділянок приватної власності, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, з мотивів суспільної необхідності відповідно до закону;
8) звернення стягнення на майно за зобов'язаннями власника;
9) реквізиції;
10) конфіскації;
11) припинення юридичної особи чи смерті власника земельної ділянки.

Звертаємо вашу увагу на деякі особливі випадки припинення права власності на земельні ділянки.
Власник може відмовитися від права власності на майно, заявивши про це або вчинивши інші дії, які свідчать про її відмову від права власності.
Право власності на земельну ділянку припиняється з моменту внесення за заявою власника відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Викуп земельних ділянок для суспільних потреб чи їх примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності здійснюється у порядку, що встановлений земельним законодавством. Детально ознайомитися можна на Земельному порталі України. Отримати інформацію про те, чим відрізняється викуп земельної ділянки для суспільних потреб та примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності; чи може місцева державна адміністрація або місцева рада в примусовому порядку відчужити земельну ділянку приватної власності з метою суспільної необхідності?; із чого складається викупна ціна у разі відчуження земельних ділянок для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності?; у яких випадках органи влади можуть викупити вашу земельну ділянку для суспільних потреб? можна у рубриці «Питання-відповіді».

Також земельна ділянка може бути конфіскована. Це може бути відбутися за рішенням суду як санкція за вчинення правопорушення.

Для отримання додаткових письмових чи усних консультацій з даного питання, ви можете звернутися до спеціалістів асоціації «Земельна спілка України» та ознайомитися з інформацією.

 

За даними Земельного порталу України.