Тижневий звіт діяльності Голови Державного агентства земельних ресурсів України Сергія Тимченка: 16 – 21 вересня 2013 року

25.09.2013 09:20

– Проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель сприяє наповненню бюджетів за рахунок плати за землю. Так, значні обсяги робіт, які виконали землевпорядники у 2010-2011 роках, дали в результаті приріст надходжень у майже 2 млрд грн у минулому році, що значно перевищило найоптимістичніші наші прогнози. У I кварталі цього року місцеві бюджети вже отримали надходження від плати за землю понад 3 млрд грн, що на 170 млн більше у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. З урахуванням динаміки проведення робіт щодо нормативної грошової оцінки земель результати за другий, третій квартали та загалом за рік будуть ще більш вагомими, – зазначив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко.

Станом на 1 вересня 2013 року нормативну грошову оцінку земель проведено у 29764 населених пунктах, що становить 99,99% від їх загальної кількості (29765), у тому числі у 2013 році - 299 поселенях.

Єдиним населеним пунктом в Україні, у якому жодного разу не проводилася нормативна грошова оцінка земель, є місто Енергодар Запорізької області. Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Енергодара вже передана до міської ради для її затвердження.

Крім того, за 8 місяців цього року актуалізовано показники оцінки земель 4507 населених пунктів, а це 15,1% від загальної кількості населених пунктів країни.

Нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів проведена на площі 539,204 тис. гектарів.

Інформація про проведення нормативної грошової оцінки земель кожного населеного пункту України у вільному доступі міститься в Довіднику показників нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який оприлюднено на офіційному веб-сайті Держземагентства України (https://land.gov.ua) в розділі “Грошова оцінка земель”.