Що робити у тому випадку, коли державний акт про право власності на земельну ділянку наявний, але в ньому відсутній кадастровий номер земельної ділянки?

18.12.2013 12:46

Земельним ділянкам, права на які посвідчуються державними актами на право власності на земельні ділянки, що видавалися до 2004 року, не присвоювалися кадастрові номери.

 
В таких випадках, власникам земельних ділянок наразі необхідно вчинити дії щодо присвоєння кадастрового номера та реєстрації земельних ділянок у Держаному земельному кадастрі.
 
Законодавчо визначено, земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Це дає деякі переваги при проходженні процедури державної реєстрації земельної ділянки.
 
Так, державна реєстрація таких ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників.
 
У разі ж якщо кадастрові номери земельних ділянок були визначені (в тому числі на підставі технічної документації із землеустрою  щодо складання  документів,  що посвідчують право на земельну  ділянку), але не присвоєні до 1 січня 2013 року, такі кадастрові  номери  вважаються присвоєними, а земельні ділянки - зареєстрованими у Державному земельному кадастрі з моменту письмового звернення замовника документації із землеустрою, на підставі  якої було визначено кадастровий номер земельної ділянки, без  подання електронного документа та стягнення плати за державну реєстрацію земельної ділянки, у разі якщо така документація із землеустрою була затверджена до 1 січня 2013 року в порядку, встановленому законом.