Положення про юридичний сектор управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Наказом управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області
від 03.01.2013 № 02-ОД
П О Л О Ж Е Н Н Я
про юридичний сектор
управління Держземагентства у Криворізькому районі
Дніпропетровської області
І. Загальні положення
1.1 Юридичний сектор є самостійним структурним підрозділом управління Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області. Юридичний сектор керується Конституцією України, Законами України, постановами Верховної Ради України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Держземагентства України, актами відповідної місцевої держадміністрації та відповідного органу місцевого самоврядування, міжнародними договорами України, цим Положенням, а також іншими нормативно-правовими актами .
1.2 Юридичний сектор підпорядковується безпосередньо начальнику управління.
1.3 Юридичний сектор спрямовує, координує правову роботу, здійснює методичне керівництво та перевіряє її проведення.
1.4 Пропозиції юридичного сектору щодо приведення документів та актів управління у відповідність із законодавством є обов'язковими для розгляду начальником управління.
1.5 Юридичний сектор при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з іншими відділами та секторами управління, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
1.6 Покладення на юридичний сектор обов'язків, що не належать
або виходять за межі її компетенції, не допускається.
ІІ. Основні завдання сектору
2.1 Організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства, інших нормативних актів управлінням, начальником управління та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків.
2.2 Перевірка відповідності законодавству проектів наказів та інших актів, що подаються на підпис начальника управління та його заступника, погодження (візування) їх за наявності віз керівників заінтересованих структурних підрозділів.
2.3 Перегляд разом із структурними підрозділами управління документів з питань, що належать до компетенції юридичного сектору, з метою приведення їх у відповідність із законодавством.
2.4 Інформування начальника управління про необхідність вжиття заходів для внесення змін до документів, визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.
2.5 Узагальнення, разом із заінтересованими структурними підрозділами управління, практики застосування законодавства у сфері земельних відносин, підготовка пропозицій щодо його вдосконалення.
2.6 Розгляд документів, які надійшли для погодження, з питань, що належать до компетенції управління, підготовка пропозицій до них.
2.7 Організація роботи, пов'язаної з укладенням договорів (контрактів), участь у їх підготовці та прийнятті заходів, спрямованих на виконання договірних зобов'язань, забезпечення захисту майнових прав і законних інтересів управління, а також погодження (візування) проектів договорів за наявності погодження (візи) начальників заінтересованих структурних підрозділів управління.
2.8 Організація претензійної та позовної роботи в управлінні.
2.9 Аналіз матеріалів, що надійшли від правоохоронних і контролюючих органів, результатів позовної роботи, а також отриманих за результатами перевірок, ревізій, інвентаризацій даних статистичної звітності, що характеризують стан дотримання законності управлінням, підготовка правових висновків за фактами виявлених правопорушень та участь в організації роботи з відшкодування збитків.
2.10 Сприяння правильному застосуванню актів законодавства про працю, у разі невиконання або порушення їх вимог надати начальнику управління письмовий висновок з пропозиціями щодо усунення таких порушень.
2.11 Подання пропозицій на розгляд начальнику щодо поліпшення правової роботи, усунення недоліків у правовому забезпеченні діяльності управління, прийняття заходів до впровадження новітніх форм і методів діяльності юридичного сектору.
2.12 Збір інформації про офіційне оприлюднення актів законодавства в друкованих виданнях.
2.13 Визначення разом із заінтересованими структурними підрозділами потреби управління в юридичних кадрах.
2.14 Організація і проведення роботи, пов'язаної з підвищенням кваліфікації працівників юридичного сектору, роз'яснення порядку застосування норм законодавства, надання правових консультацій з питань, що належать до компетенції управління, а також за дорученням начальника управління розгляд звернень громадян, звернень та запитів народних депутатів України.
2.15 Здійснення заходів, спрямованих на підвищення рівня правових знань працівників управління.
2.16 Забезпечення в установленому порядку представлення інтересів управління в судах та інших органах.
ІІІ. Права
3.1 Перевіряти дотримання законності структурними підрозділами управління.
3.2 Одержувати в установленому порядку для виконання покладених на юридичний сектор завдань необхідні документи, інформацію, довідки, розрахунки, інші матеріали від посадових осіб територіальних (місцевих, регіональних) органів, підприємств та громадян. З метою забезпечення своєчасного виконання завдань, які потребують оперативного вжиття відповідних заходів, посадові особи зобов'язані невідкладно подавати необхідні матеріали на вимогу юридичного сектору управління.
3.3 Залучати за згодою начальників структурних підрозділів управління спеціалістів з метою підготовки проектів документів, а також розроблення і здійснення заходів, які проводяться юридичним сектором відповідно до покладених на нього завдань.
3.4 Інформувати начальника управління про покладення на юридичний сектор обов'язків, що виходять за межі його компетенції, а також про випадки неподання або несвоєчасного подання на вимогу юридичного сектору необхідних матеріалів посадовими особами управління.
IV. Відповідальність
4.1 Всю повноту відповідальності за якісне виконання покладених цим Положенням на юридичний сектор завдань несе завідувач юридичного сектору.
4.2 Відповідальність працівників юридичного сектору установлюється посадовими інструкціями.
V. Вимоги до працівників
5.1. На посаду завідуючого юридичного сектору призначається особа з вищою юридичною освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста і стажем роботи за фахом не менш як три роки
5.2. На посаду головного спеціаліста юридичного сектору управління призначається особа з вищою юридичною освітою за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста і стажем роботи за фахом не менш як один рік.
Завідуючий юридичного сектору К.О.Бігус